HOGAN LOVELLS
Praktyki prawnicze
Praktyki prawnicze

Miejsce
Warszawa
Czas
wybrany miesiąc w okresie cze-wrz
Liczba staży
Liczba staży: 2
Wynagrodzenie
4800 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT TO:

Studenci IV-V roku prawa, studiujący prawo na uczelni w Polsce, posługujący się biegle językiem angielskim oraz polskim, otwarci na ambitne wyzwania i współpracę w międzynarodowym środowisku. Mile widziana znajomość języka francuskiego lub niemieckiego.

CEL/PROGRAM STAŻU:

Oferowany przez Hogan Lovells program stażu to idealny start i solidna baza dla przyszłej kariery prawniczej. Nasi stażyści będą uczyli się swojego zawodu, współpracując z najbardziej doświadczonymi prawnikami. Będą wspierali bieżącą obsługę klientów i zdobywali praktyczne doświadczenie w zagadnieniach obejmujących m.in. sprawy korporacyjne, finansowe, podatkowe, sporne, nieruchomościowe, nowe technologie i dane osobowe, prawo pracy oraz prawo konkurencji.

Nasi Stażyści zostaną objęci ciekawym programem szkoleń merytorycznych jak i technicznych prowadzonych przez prawników i menedżerów administracyjnych, w tym także szkoleniami on-line. Zapoznają się z realizowanymi w kancelarii programami: Pro Bono oraz Responsible Business. Program stażowy będzie koordynowany w Hogan Lovells przez opiekunów: merytorycznego oraz administracyjnego,którzy zadbają o właściwy przebieg stażu, przydział zadań oraz bieżący feedback dla studentów. Stażyści, w drugim miesiącu stażu, będą mieli możliwość współpracy z wybranym przez siebie departamentem prawnym.

ZADANIA STAŻYSTY:

Praktyczna część stażu obejmie:

  • tworzenie projektów dokumentów, w tym umów i opinii prawnych,
  • pracę nad projektem porad dla klientów,
  • sporządzanie wniosków oraz pism do sądów i urzędów,
  • wyszukiwanie informacji z różnych dziedzin prawa,
  • analizę przepisów i orzecznictwa,
  • tłumaczenie tekstów prawnych,
  • archiwizację dokumentacji,
  • inne, bieżące prace związane z zawodem.
Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Hogan Lovells to jedna z największych kancelarii prawnych na świecie (według zestawień NLJ 500, Am Law 200 oraz Global 200) oraz jedna z najbardziej innowacyjnych kancelarii prawnych w Europie oraz Ameryce Północnej (na podstawie klasyfikacji Financial Times).

Hogan Lovells jest jedną z czołowych i najbardziej uznanych kancelarii prawnych w Polsce. Zespół ponad 50 prawników i doradców podatkowych warszawskiego biura Hogan Lovells świadczy kompleksowe i specjalistyczne usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego we wszystkich dziedzinach kluczowych dla prowadzenia działalności gospodarczej – niezależnie od branży i sektora.