HOGAN LOVELLS
Dział Podatkowy
Praktyka/staż w zespole podatkowym

Miejsce
Warszawa
Czas
wybrany miesiąc w okresie cze-wrz
Liczba staży
Liczba staży: 1
Wynagrodzenie
4800 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT TO:

Osoby, które są zainteresowane:
– poszerzaniem własnej wiedzy z obszaru prawa podatkowego
– aktywnym uczestnictwem w ciekawych i wymagających projektach poprzez wsparcie prawników kancelarii w sporządzaniu projektów pism procesowych, analiz i opinii prawnych;
– rozwijaniem działu podatkowego poprzez aktywne działania marketingowe;
– tworzeniem treści do publikacji (broszur, prezentacji, newsletterów, itp.);
– promowaniem praktyki podatkowej w mediach społecznościowych.

Poszukujemy osób odpowiedzialnych i sumiennych, otwartych oraz kreatywnych, znających język angielski w stopniu bardzo dobrym, nastawionych na rozwój własny i pracę zespołową.

CEL/PROGRAM STAŻU:

Oferowany przez Hogan Lovells program stażu to idealny start i solidna baza dla przyszłej kariery. Nasi stażyści będą uczyli się, współpracując z najbardziej doświadczonymi doradcami podatkowymi. Będą wspierali bieżącą obsługę klientów i zdobywali praktyczne doświadczenie w zagadnieniach obejmujących nie tylko prawo podatkowe, ale również działania z zakresu marketingu. Nasi Stażyści zostaną objęci ciekawym programem szkoleń merytorycznych jak i technicznych prowadzonych przez doradców podatkowych i menedżerów administracyjnych, w tym także szkoleniami on-line. Zapoznają się z realizowanymi w kancelarii programami: Pro Bono oraz Responsible Business. Program stażowy będzie koordynowany w Hogan Lovells przez opiekunów: merytorycznego oraz administracyjnego, którzy zadbają o właściwy przebieg stażu, przydział zadań oraz bieżący feedback dla studentów.

ZADANIA STAŻYSTY:

Praktyczna część stażu obejmie:
– pracę nad projektem porad dla klientów,
– sporządzanie wniosków oraz pism do sądów i urzędów,
– wyszukiwanie informacji z różnych dziedzin prawa podatkowego
– analizę przepisów i orzecznictwa,
– promowanie praktyki podatkowej w mediach społecznościowych.
– tłumaczenie tekstów prawnych, w tym także materiałów promocyjnych, prezentacji itp.
– tworzenie treści do publikacji (broszur, prezentacji, newsletterów, itp.);
– archiwizację dokumentacji.

O pracodawcy

Hogan Lovells to jedna z największych kancelarii prawnych na świecie (według zestawień NLJ 500, Am Law 200 oraz Global 200) oraz jedna z najbardziej innowacyjnych kancelarii prawnych w Europie oraz Ameryce Północnej (na podstawie klasyfikacji Financial Times).

Hogan Lovells jest jedną z czołowych i najbardziej uznanych kancelarii prawnych w Polsce. Zespół ponad 50 prawników i doradców podatkowych warszawskiego biura Hogan Lovells świadczy kompleksowe i specjalistyczne usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego we wszystkich dziedzinach kluczowych dla prowadzenia działalności gospodarczej – niezależnie od branży i sektora.