GRUPA PRACUJ
Data Scientist

Miejsce
zdalnie
Czas
4 msc. (start cze/lip 2024)
Liczba staży
Liczba staży: 1
Wynagrodzenie
4700 zł / m-c

Wymagane

  • Python
  • PySpark/Pandas

Mile widziane

  • Numpy
  • Scikit-learn
  • Tensorflow/PyTorch
  • Databricks/Jupyter
  • Git

O projekcie

Staż będzie świetną okazją do zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego jako Data Scientist. Będziesz miał_a możliwość rozwoju pod okiem specjalistów, by wspólnie z nimi tworzyć nowe funkcjonalności dla naszych klientów. Dołącz na 4-miesięczny staż od czerwca/lipca.

Kogo szukamy?

  • osoby odpowiedzialnej i spostrzegawczej, z dużym nastawieniem na rozwój i zdobywanie wiedzy, która swoją pracą pomoże nam w rozwoju systemu rekomendacji oraz wyszukiwarki ofert pracy
  • osób studiujących na min. II roku studiów informatycznych/matematycznych lub kierunkach pokrewnych, a także absolwentów/absolwentek szkół programowania, chcących rozwijać się w obszarze Data Science
  • osoby pozytywnie zakręconej 🙂

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie analiz danych
  • Optymalizacja modeli językowych (LLM)
  • Aktywny udział w procesie stawiania hipotez i pomysłów badawczych
  • Prace programistyczne mające na celu wdrożenie stworzonych rozwiązań

Nasze wymagania

  • Ogólna znajomość tematyki systemów rekomendacyjnych oraz wyszukiwania informacji
  • Podstawowa wiedza z zakresu statystyki matematycznej, w szczególności testowania hipotez
  • Znajomość metod sztucznej inteligencji (podstawowe metody oraz sposoby oceny jakości modeli)
  • Umiejętność i chęć pracy w zespole
  • Nastawienie na rozwój, poznawanie nowych narzędzi i przyswajanie wiedzy,
  • Gotowość do pracy wymagającej dużego zaangażowania, samodzielności, planowania i odrobiny intuicji
  • Dostępność na 4-miesięczny staż

  • Znajomość metod LLM (np. BERT)
  • Umiejętność stawiania hipotez badawczych i zrozumienie podejścia opartego na dowodach płynących z danych
  • Posiadasz publikacje naukowe
  • Posiadasz doświadczenie w konkursach ML/Data Science (np. Kaggle)
  • Możesz pochwalić się jakimś własnoręcznie napisanym projektem
  • Znajomość narzędzia GIT

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji

Skład zespołu

  • Backend Developer x 2
  • Data Scientist x 5
  • Data Engineer x 4
  • Product Owner

Tak pracujemy nad projektem

  • mierniki jakości kodu
  • mierniki jakości modeli
  • Continuous Deployment
  • Continuous Integration
  • deployment na poziomie zespołu
  • wsparcie architekta / lidera technicznego
  • testy jednostkowe

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • czas na rozwój Twoich pomysłów
  • mentoring
  • przestrzeń do eksperymentowania
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych
  • wspieramy wydarzenia dla IT
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • przyjazna i twórcza atmosfera w pracy
  • wsparcie w realizowanych zadaniach
  • przestrzeń do rozwoju

Benefity

  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • brak dress code’u

Na stażu zyskasz:

  • solidne wdrożenie do wykonywanych obowiązków pod okiem doświadczonego eksperta Data Science i menedżera,
  • doświadczenie z obszaru tworzenia i optymalizacji modeli LLM, pożądane przez pracodawców
  • udział w projektowaniu i prowadzeniu testów A/B
  • możliwość pracy ze specjalistami z obszaru Data Science i Big Data, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą
  • umiejętności w posługiwaniu się popularnymi na rynku narzędziami (DevTools w przeglądarkach Jira, Confluence, Test Management for Jira), wspierającymi prace zespołów developerskich
  • realny udział w całym cyklu od postawienia hipotezy badawczej do wdrożenia jej na produkcję
  • zobaczysz jak wygląda praca w zwinnym zespole przy procesie wytwarzania oprogramowania
  • zestaw dobrych praktyk i feedback ad-hoc.

Etapy rekrutacji:

  1. Rozmowa telefoniczna z Rekrutką
  2. Zadanie domowe
  3. Spotkanie z osobami z zespołu i przyszłą Przełożoną
Rekrutacja zakończona

Firma została założona w 2000 roku przez grupę przyjaciół i ich budżet na start wynosił około 4 tysięcy złotych. Po ponad 20 latach funkcjonowania na rynku Grupa Pracuj SA warta jest ponad 1,1 miliarda złotych, tworzy ją ponad 1000 specjalistów. Z jej usług korzysta aktywnie ponad 60 tysięcy pracodawców, a serwisy firmy odwiedza ponad 7 mln użytkowników miesięcznie. Mimo imponującej skali firma nie tylko nie straciła ducha przyjacielskiego i partnerskiego nastawienia do drugiego człowieka, ale zrobiła z tego jeden z filarów kultury organizacji.

Grupa Pracuj jest jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej – to wiodący dostawca rozwiązań internetowych wspomagających firmy w rekrutacji i budowaniu wizerunku pracodawcy. Grupa jest nie tylko właścicielem marki Pracuj.pl, ale też marek tworzących cyfrowy ekosystem dla świata HR – eRecruiter, The protocol, Worksmile, ,softgarden i absence.io działające głównie w Niemczech  i działająca od 15 lat w Ukrainie Robota.ua.