Domański Zakrzewski Palinka
Praktyka Prawa Spółek, Fuzje i Przejęcia
Legal Intern

Miejsce
Warszawa
Czas
do ustalenia (min. 1 miesiąc)
Liczba staży
Liczba staży: 1
Wynagrodzenie
4800 zł / m-c

SZUKAMY WŁAŚNIE CIEBIE, JEŚLI:

  • studiujesz na IV lub V roku prawa
  • interesujesz się zagadnieniami związanymi z prawem spółek oraz transakcjami typu M&A i chcesz rozwijać się w tym obszarze
  • dobrze znasz prawo cywilne i handlowe
  • bardzo dobrze posługujesz się językiem angielskim
  • sprawnie wyszukujesz i analizujesz informacje oraz szybko się uczysz
  • efektywnie pracujesz zarówno w zespole, jak i samodzielnie
  • cechuje Cię odpowiedzialność, kreatywność i terminowość
  • możesz poświęcić na praktyki min. 3 dni w tygodniu

CEL/PROGRAM STAŻU:

Chcesz dowiedzieć się jak przeprowadzane są duże transakcje fuzji i przejęć (M&A)? Jak pracuje się przy projektach dotyczących corporate venture capital czy przejęciach na rynku private equity? A może interesuje Cię jak przeprowadza się badania due diligence oraz vendor due diligence? Jeśli tak, stanowisko Legal Intern w Praktyce Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć czeka właśnie na Ciebie!

Praktyka Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć to zespół kilkudziesięciu ekspertów pracujących przy wszelkiego rodzaju transakcjach, w tym przy innowacyjnych operacjach na skalę międzynarodową. Realizujemy transakcje różnego typu, w tym wykupy lewarowane, przejęcia menedżerskie, projekty typu joint ventures, reorganizacje oraz restrukturyzacje obejmujące zarówno łączenia, jak i podziały spółek, a także przejęcia w sektorach regulowanych.

W trakcie stażu zobaczysz, jak wygląda praca prawnika w dużej kancelarii prawniczej. Zapewnimy Ci cykl szkoleń wdrożeniowych oraz opiekę Buddiego, do którego będzie można zwrócić się w każdej sprawie. Możesz liczyć na regularny feedback oraz rozmowę podsumowującą na koniec stażu, podczas której wskażemy Twoje mocne strony oraz obszary, których wzmocnienie pomoże Ci w karierze.

Na początek oferujemy miesięczne, płatne praktyki z możliwością ich przedłużenia. Praktykanci, którzy wykażą się dobrymi wynikami i dużym zaangażowaniem, mają szansę na przedłużenie praktyk, a po ukończeniu studiów na pracę w charakterze prawnika.

ZADANIA STAŻYSTY:

Pracując pod okiem starszych kolegów i koleżanek, będziesz angażowany/a w bieżące projekty zespołu. Do Twoich zadań będzie należeć min. przygotowywanie projektów umów, pism, dokumentów oraz prezentacji, wyszukiwanie informacji prawnych oraz analiza aktów prawnych, orzeczeń i decyzji administracyjnych.

O pracodawcy

DZP to największa niezależna polska kancelaria prawnicza. W jej biurach pracuje ponad 180 ekspertów z zakresu prawa i podatków. Firma jest wymieniana i rekomendowana w polskich oraz międzynarodowych rankingach kancelarii prawniczych. Prawników DZP wyróżnia jednak nie tylko najwyższy poziom merytoryczny, ale także dobre zrozumienie istoty działalności biznesowej klientów, zaangażowanie w ich sprawy, kreatywność, terminowość i dokładność.

Funkcjonowanie DZP na rynku wiąże się nie tylko z działalnością biznesową, ale również ze wsparciem organizacji pozarządowych, fundacji charytatywnych i innych inicjatyw, których celem jest wzmacnianie świadomości społecznej i takich wartości jak tolerancja, demokracja, prawa człowieka, praworządność, różnorodność.