DEEPSENSE.AI
Dział IT
Intern Machine Learning Engineer

Miejsce
Warszawa/Bydgoszcz
Czas
lipiec - sierpień 2024
Liczba staży
Liczba staży: 3
Wynagrodzenie
4500 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT TO:

Super jeżeli jesteś studentem ostatniego roku studiów inżynierskich lub magisterskich na kierunku m.in: Informatyka, Analiza i Przetwarzanie Danych, Data Science, Data Engineering, Matematyka, tak aby po zakończonym stażu praca w wymiarze min. ⅘ etatu była dla Ciebie możliwa. Stawiamy na znajomość Pythona, a wszelkie doświadczenia projektowe prywatne, uczelniane, udział w szkoleniach czy konkursach w obszarze uczenia maszynowego są bardzo mile widziane.

Stack technologiczny:
Języki programowania: Python (wymagane).
Systemy kontroli wersji: Git (wymagane).
Rozwiązania chmurowe: AWS, Azure, Google Cloud (wymagana podstawowa wiedza z jednego z wymienionych rozwiązań).
ML/DL: scikit-learn, pandas, xgboost, lightGBM, PyTorch, TensorFlow, Keras (wymagana znajomość co najmniej jednego z wymienionych narzędzi).
Podstawowa znajomość uczenia maszynowego (wymagane).
Dobra wiedza z zakresu inżynierii oprogramowania (wymagane).

Mile widziane:
MLOps: zarządzanie cyklem życia modelu ML.
Monitorowanie modeli: mlflow, neptune.
Design patterns, code smells, continuous integration, code review, unit / functional / regression tests, bazy danych, systemy operacyjne, sieci komputerowe, Flask, kontenery (Docker).

CEL/PROGRAM STAŻU:

Nasz coroczny wakacyjny program stażowy od lat cieszy się dużą popularnością. W każdej edycji zapraszamy na pokład kilka osób. Przez trzy miesiące młodzi specjaliści zgłębiają wiedzę w obszarze sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego, podejmując się realnych rozwiązań. Od początku zainicjowania Programu, założyliśmy sobie jeden podstawowy cel – nawiązanie długofalowej współpracy, chcemy, aby staż był szansą na rozpoczęcie drogi zawodowej dla zdolnych, ambitnych, z ogromnym potencjałem zapaleńców AI.

ZADANIA STAŻYSTY:

Machine Learning Engineer, to specjalista, który efektywnie łączy umiejętności analizy danych przypisane zwykle do roli Data Scientist z umiejętnościami programowania i wdrażania oprogramowania typowymi dla Software Engineer. Buduje i projektuje autonomiczne systemy uczenia maszynowego zdolne do przetwarzania dużej ilości danych i integracji z innym oprogramowaniem.

Jego rolą jest praca na styku Data Science i inżynierii oprogramowania – zapewnia, że modele i algorytmy ML są efektywnie implementowane i zoptymalizowane w ramach większych systemów, zapewniając ich wydajność, skalowalność, a przede wszystkim wartość biznesową. Zajmuje się wszystkimi aspektami cyklu życia modelu ML, od koncepcji, przez fazę developmentu, aż po deployment i monitorowanie w produkcji. Krótko mówiąc – jest bardziej “techniczny” niż Data Scientist, a bardziej “analityczny” niż zwykły inżynier oprogramowania.

Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Firma deepsense.ai zajmuje się wytwarzaniem zaawansowanych systemów informatycznych opartych na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu maszynowym. Nasze systemy pozwalają wykorzystywać potencjał drzemiący w dużych zbiorach danych do budowania przewagi konkurencyjnej poprzez zastosowanie technologii z zakresu widzenia komputerowego (eng. computer vision), analizy predykcyjnej (eng. predictive analytics) i przetwarzania języka naturalnego (eng. natural language processing).

Firma powstała w 2014 roku i od tamtej pory z sukcesem realizuje międzynarodowe projekty dla takich klientów, jak: ONZ, Google, IBM, Intel czy Volkswagen.

Nasz zespół składa się z 120 specjalistów z obszaru sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Firma posiada dwa biura w Polsce (Warszawa, Bydgoszcz) oraz biuro w Stanach Zjednoczonych, ulokowane w centrum Doliny Krzemowej.