Rymarz Zdort: motywacja i zaangażowanie

15.11.2022

O tym, jak zdobyć staż i zacząć karierę w renomowanej kancelarii prawnej, w atmosferze sprzyjającej wymianie wiedzy i myśli, przy wsparciu doświadczonych kolegów, mówi Magdalena Pater-Chylińska, Head of People & Culture, Rymarz Zdort. 

Kancelarii prawnych jest w Polsce wiele. Czym wyróżnia się Rymarz Zdort i dlaczego właśnie tam warto ubiegać się o staż?

Jesteśmy niekwestionowanym liderem w Polsce w zakresie prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć, private equity i rynków kapitałowych. Od wielu lat jesteśmy rekomendowani za szerokie kompetencje, najwyższe standardy usług oraz odważne, pionierskie rozwiązania. Regularnie jesteśmy również wyróżniani przez klientów z różnych sektorów za zdolność rozwiązywania najbardziej złożonych zagadnień prawnych. Nasza kancelaria stanowi bezpośrednią kontynuację warszawskiego biura międzynarodowej kancelarii Weil, Gotshal & Manges, co przekłada się również na nasze zaangażowanie w obsługę największych projektów dla międzynarodowych marek. Wiodącą pozycję na rynku zajmują również nasze praktyki rozwiązywania sporów, w tym prawa karnego, gospodarczego, bankowości i finansów, energetyki i zasobów naturalnych, nieruchomości, restrukturyzacji i upadłości, podatkowego, infrastrukturalnego, regulacyjnego oraz prawa ochrony konkurencji. Nasi praktykanci i stażyści mogą liczyć zatem na zdobycie doświadczenia pod okiem zespołu najlepszych prawników oraz udział w największych i najbardziej przełomowych transakcjach.

A jak ten wymarzony staż zdobyć? Czym kandydat może przekonać do siebie rekrutera?

W ciągu roku akademickiego zapraszamy kandydatów do udziału w rekrutacji na praktyki w zależności od potrzeb działów – zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych. Każdego roku organizujemy Program Praktyk Letnich oraz współpracujemy z Polską Radą Biznesu w Programie Kariera. Stawiamy na osoby zaangażowane, z pomysłem na siebie i otwarte na wyzwania. Osobiście uważam, że druga po wiedzy, a czasami może i ważniejsza, jest motywacja do pracy, do codziennego wysiłku, do stawiania czoła wyzwaniom oraz czasami ciężkiej i wymagającej pracy.

Zespół kancelarii to doświadczeni, pracujący tam wiele lat, prawnicy. Jak odnajdują się w tym gronie młodzi ludzie, dopiero rozpoczynający drogę zawodową?

Rzeczywiście, wielu z naszych obecnych Parterów, Counseli i Seniorów to osoby, które przyjęliśmy na praktyki i które budowały swoją karierę w ramach kancelarii przez ostatnie kilka, a nawet kilkanaście lat. Wydaje się, że dlatego rozumieją, jak podchodzić do młodych ludzi, jak z nimi pracować, aby stawali się coraz lepszymi prawnikami i zdobytą wiedzę teoretyczną umieli wykorzystać w praktyce. Partnerzy często zapraszają młodsze osoby do pracy bezpośrednio biurko w biurko, ramię w ramię i budują atmosferę sprzyjającą wymianie wiedzy i myśli. Stwarzamy również sporo okazji do pozamerytorycznego kontaktu wszystkich w biurze, w czasie cotygodniowych wspólnych lunchów, wyjść i wyjazdów. To sprzyja spotykaniu się przy wspólnym stole i budowaniu relacji. Każdemu z dołączających prawników przypisujemy również mentora, dzięki któremu proces wdrożenia w organizację jest zdecydowanie szybszy, a nowe osoby mają poczucie wsparcia.

Tylko staż, czy może początek wspaniałej kariery?

Zdecydowanie to szansa na ciekawą karierę w naszej kancelarii. Wielu naszych prawników rozpoczynało swoją przygodę z kancelarią właśnie od takiego stanowiska. Praktykanci od początku są angażowani w pracę w projektach klienckich. Nie dajemy im zadań przygotowywanych wyłącznie z myślą o praktykantach. Zdolnym i pracowitym osobom po praktykach proponujemy stałą współpracę na stanowiskach prawników, zdarza się, że jeszcze przed uzyskaniem tytułu magistra. Liczy się dla nas zaangażowanie oraz umiejętności.