To staż na 110%. Poznajcie historię stażu Natalii w OEX

07.12.2021

Natalia Kopańska to uczestniczka 18. edycji Programu Kariera. Staż odbyła w dziale komunikacji korporacyjnej Grupy OEX, dostawcy usług i technologii w obszarze sprzedaży i obsługi klienta. Dzięki możliwości odbycia stażu, Natalia, jak wielu innych uczestników Programu Kariera, zyskała szereg nowych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Dlaczego bez zastanowienia wybrałaby ten staż jeszcze raz?

Natalia Kopańska to uczestniczka 18. edycji Programu Kariera

Jak znalazłam staż?

Podobno „istnieje tylko jeden sposób nauki – poprzez działanie”*. Dlatego też, po zakończeniu pierwszego roku studiów magisterskich postanowiłam je podjąć.

O Programie Kariera organizowanym przez Polską Radę Biznesu dowiedziałam się (jak przystało na studentkę dziennikarstwa i medioznawstwa) z mediów społecznościowych. Zainteresowała mnie różnorodność oferowanych praktyk, ilość firm oraz marek współpracujących oraz doświadczenie jakie można zdobyć uczestnicząc w wybranym stażu. 

Wielokrotnie przeglądałam oferty zwracając uwagę na wymagania jakimi dana firma kieruje się przy wyborze stażystów, zadania które postawi na ich drodze oraz cele i program stażu, który będzie realizowany.

Gdy zobaczyłam nagłówek “Staż w dziale komunikacji korporacyjnej” organizowany przez Grupę OEX, postanowiłam spróbować swoich sił i dołączyłam do procesu rekrutacyjnego. Okazało się, że moje dotychczasowe doświadczenie zdobyte w redakcjach oraz działach związanych z mediami pokrywały się z umiejętnościami, które były kluczowe przy wyborze stażysty. 

Jak wyglądał mój staż?

We wrześniu rozpoczęłam staż. Pierwszego dnia poznałam pracowników Grupy OEX oraz opiekuna stażu Panią Małgorzatę Fischer, dyrektor ds. komunikacji. Otrzymałam niezbędne informacje dotyczące funkcjonowania i obszaru działalności firmy, miałam też możliwość zapoznania się z projektami realizowanymi obecnie. Czekały na mnie również pierwsze zadania. 

Podczas stażu stworzyłam formy tekstowe zarówno te krótsze, jak posty umieszczane na profilach Grupy OEX w mediach społecznościowych, jak i te dłuższe – związane z codziennym funkcjonowaniem firmy czy tematyką e-commerce tworzone we współpracy z działem marketingu. Współpracowałam również przy codziennym monitoringu mediów i researchu. Wzięłam udział w spotkaniach z pracownikami różnych działów Grupy OEX, co pozwoliło mi na poznanie specyfiki branży oraz uzyskaniu wielu ciekawych informacji z różnych dziedzin – od marketingu po kwestie związane z audytem. Po każdym wykonanym zadaniu otrzymywałam feedback oraz wiele rad i wskazówek od opiekuna stażu.

Jak go oceniam?

Staż w Grupie OEX był bardzo cennym i istotnym doświadczeniem. Stanowił okazję nie tylko do zdobycia nowych doświadczeń. Dał mi możliwość szlifowania posiadanych umiejętności pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Cel i program praktyk został zrealizowany w 110%. Wszystko odbywało się w przyjaznej atmosferze pełnej wsparcia oraz zaangażowania. Jest to przedsięwzięcie godne polecenia – bez chwili zastanowienia wybrałabym Grupę OEX ponownie. 

Udział w Programie Kariera organizowanym przez Polską Radę Biznesu to duży krok – w najlepszym kierunku.

*”Alchemik” Paulo Coelho

 

Zainteresowała Cię ta historia? Koniecznie zobacz ogłoszenie na staż w OEX