Wszechstronny rozwój

29.11.2022

Przemysław Nycz pracował jako stażysta w obszarach bankowość i finanse oraz nieruchomości, w znanej międzynarodowej kancelarii prawnej Greenberg Traurig, podczas 18. edycji Programu Kariera. Po stażu zaoferowano mu pracę i dziś kontynuuje karierę na stanowisku Junior Associate (młodszy prawnik) w dziale Corporate & M&A. Co sprawiło, że przyjął tę ofertę?

 

Gdyby miał Pan aplikować jeszcze raz?

Z pewnością wybrałbym ponownie staż w kancelarii Greenberg Traurig. Uważam, że jest to bardzo dobre miejsce do poznania od podszewki prawnych aspektów największych transakcji na rynku. Jako stażysta miałem możliwość pracy z prawnikami z różnych działów, dzięki czemu mogłem spróbować swoich sił w pracy z większością zespołów oraz wybrać najbardziej interesującą mnie gałąź prawa, w której chciałbym się dalej rozwijać.

Od bankowości i finansów, przez nieruchomości do M&A: co było najtrudniejsze?

Zdecydowanie była to bankowość i finanse. W trakcie studiów prawniczych na zajęciach nie została poruszona tematyka prawnych aspektów procesów finansowania, więc było to dla mnie coś zupełnie nowego, z czym nie spotkałem się również w poprzednich miejscach pracy. Najwięcej satysfakcji sprawia mi jednak praca z moim obecnym zespołem zajmującym się transakcjami M&A oraz aspektami regulacyjnymi. Już po niecałych pięciu miesiącach pracy jako junior associate zauważam dużą różnicę w poziomie mojej wiedzy z zakresu prawa regulacyjnego, czy też postępowań przed Komisją Nadzoru Finansowego, z czym nie miałem do czynienia wcześniej.

Jak odnalazł się Pan w gronie doświadczonych prawników?

Staż w kancelarii nie był moim pierwszym zetknięciem z doświadczonymi prawnikami, ponieważ pracowałem wcześniej w mniejszej kancelarii w Bielsku-Białej oraz w jednej z największych polskich kancelarii, zatem szybko odnalazłem się wśród prawników Greenberg Traurig. Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że od początku mojego stażu tutejsi prawnicy okazali wsparcie, chętnie wyjaśniając mi wszelkie kwestie związane z wykonywanymi w ramach stażu zadaniami. Bardzo ważnym aspektem pracy z tutejszymi prawnikami jest również regularnie udzielany feedback, dzięki czemu wiem nad jakimi aspektami mojej pracy muszę jeszcze pracować oraz w którym kierunku się rozwijać.

Moment, w którym zaoferowano Panu pracę w kancelarii…

Byłem bardzo zadowolony, że kancelaria złożyła mi ofertę pracy. Już po kilku tygodniach stażu wiedziałem, że miejsce to odpowiada moim oczekiwaniom, zarówno pod kątem wykonywanych przeze mnie zadań, tematyki projektów, którymi zajmuje się kancelaria, jak i osób, z którymi pracuję na co dzień.

Cele na kolejny rok, dwa, pięć…

Obecnie, skupiam się na rozwoju moich kompetencji z zakresu M&A oraz tematów regulacyjnych pod okiem prawników z mojego zespołu. Zdecydowałem się również na rozpoczęcie podyplomowych studiów „Fuzje i Przejęcia Przedsiębiorstw”, dzięki czemu będę mógł podnieść poziom mojej wiedzy teoretycznej z zakresu, którym zajmuję się na co dzień w pracy.

Ponadto, po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką od nowego roku będę poświęcał czas na naukę, tak by za 3 lata zdobyć uprawnienia adwokackie.

Myślę, że chciałbym kontynuować moją karierę w miejscu, w którym jestem obecnie, ponieważ umożliwia mi ono wszechstronny rozwój poprzez udział w ciekawych projektach przy wsparciu świetnych prawników, zachowując jednocześnie przyjazną i komfortową atmosferę w trakcie pracy.