Staż w Grupie OEX – dział komunikacji grupy kapitałowej

04.02.2021

Marta Milczarczyk brała udział w 17. edycji Programu Kariera. Na pokładzie OEX doskonaliła swoje umiejętności w praktyce i poznawała od środka kulisy pracy działu komunikacji grupy kapitałowej. Sami przeczytajcie o tym, jak przebiegał jej staż!

 

Ten moment kiedy dowiadujesz się, że jesteś wybrana  😊

Było to dla mnie duże wyróżnienie, że zostałam wybrana spośród tak wielu kandydatów. Aplikowałam właśnie tam, ponieważ staże w Grupie OEX są wysoko oceniane przez uczestników i bardzo chciałam popracować w dziale PR spółki. Miałam już na koncie staże w agencji public relations i departamencie komunikacji w jednym z ministerstw. Moim celem było szlifowanie umiejętności pisania tekstów w tematyce gospodarczej. Bardzo interesował mnie również obszar związany ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Podczas rozmowy wstępnej dowiedziałam się, że program stażu idealnie odpowiada moim oczekiwaniom. Wiadomość, że się dostałam, ucieszyła tym bardziej, że ze względu na pandemię wiele firm mimo opublikowania oferty w Programie Kariera zrezygnowało ze współpracy z młodymi osobami, które dopiero zaczynają swoją karierę.

1 września – zaczynam staż

W trakcie stażu rozwijałam swoje umiejętności i wykorzystywałam wiedzę w praktyce. Mogłam od środka zobaczyć, jak wyglądają procesy biznesowe i praca dużej firmy. Przez cały czas miałam wsparcie  dyrektor komunikacji Grupy OEX: omawiałyśmy zadania i dostawałam feedback do moich wykonanych zadań. Zawsze mogłam też liczyć na jej cenną radę. Większość czasu spędziłam nad pisaniem tekstów do firmowego kwartalnika Grupy co pozwoliło mi udoskonalić swój warsztat. Zajmowałam się też m.in. tworzeniem treści na social media oraz codziennymi prasówkami.

Do Grupy OEX należy szereg różnych spółek. Miałam okazje pracować w projektach dla dwóch z nich. Był to projekt związany z researchem na temat wybranego rynku oraz akcja CSR. Dowiedziałam się, jak wyglądają szczegóły organizacyjne takiego wydarzenia.

Po zakończeniu stażu

Cieszę się, że mogłam odbyć staż w firmie takiej, jak OEX. Miło wspominam ten czas. Polecam staż w Grupie OEX studentom z podobnymi zainteresowaniami do moich. Czas spędzony w firmie zdecydowanie nie jest czasem straconym. Mówiąc kolokwialnie „nie parzy się kawy”. Wykonywane polecenia są w pełni zgodne z przedstawioną ofertą stażową. OEX jest miejscem, gdzie poważnie podchodzi się do stażysty, który stawia swoje pierwsze zawodowe kroki. Niewykluczone, że w kolejnej edycji Programu Kariera będę powtórnie aplikować na staż w Grupie OEX.