Staż w COM40 z dala od dużych aglomeracji?  Poznajcie historię Agnieszki

Szukając pomysłu na wakacje miała do wyboru – gorące plaże, powrót w rodzinne strony lub staż w PRB. Wybrała staż z Programu Kariera w COM40. Z wybraniem miejsca zamieszkania pomogła Jej firma. Dziś mówi, że to był naprawdę „comfortowy staż”.

13 lipca (dziś mówi, że od tamtego dnia w ogóle nie uznaje 13-tki za pechową datę) rozpoczęła swoją przygodę z Com40. Ale zanim ją zaczęła na dobre długo zastanawiała się, gdzie będzie mieszkała i jak będzie spędzała wolny czas. Bo dla Agnieszki, tak jak dla wielu innych osób, 2 – 3 miesięczny staż, to nie tylko praca, ale także zmiana miejsca zamieszkania. Akurat COM40 ma swoje biura i zakłady z dala od dużych aglomeracji. Wiele osób obawia się, że trudno będzie o mieszkanie czy stancję. Nic bardziej mylnego.

COM40 pomaga z lokum

Po pozytywnej dla Agnieszki decyzji i przyjęciu Jej na staż zaczęliśmy wspólnie organizować dla Niej miejsce do zamieszkania. COM40 doskonale zna tutejszy rynek wynajmu. Sprawdziliśmy możliwości i oferty. Przedstawiliśmy różne propozycje. Agnieszka miała do wyboru:

  • Akademik w Kaliszu,
  • Kawalerkę,
  • Pokój z innymi stażystami z regionu
  • Mieszkanie studenckie – Kalisz/Ostrów Wlkp.

My wskazujemy, Ty wybierasz

Agnieszka przyznaje, że na początku Jej stażowej przygody najwięcej obaw wiązało się właśnie z poszukiwaniem mieszkania. Jednak od początku mogła liczyć na pomoc działu HR, w którym miała rozpocząć „comfortową praktykę”. Obawy okazały się bezpodstawne, a ten pierwszy krok łatwy i przyjemny. Firma zaopiniowała miejsce. Wybór należał do Agnieszki. Wybrała pokój w Kaliszu.

Z dojazdami też nie było problemu

Biorąc udział w Programie Kariera, Agnieszka wybrała Skalmierzyce i firmę Com40. To mała miejscowość, ale dobrze skomunikowana. Łatwo tutaj dotrzeć za pośrednictwem komunikacji miejskiej. Agnieszka mogła też liczyć na wsparcie kolegów z działu, którzy pomogli dotrzeć bezpiecznie i na czas. Wspólne dojazdy okazały się świetną okazją do poznania ludzi i firmy.

Comfort wolnego czasu

Staż w nowym miejscu. Nowi koledzy i koleżanki. Co zrobić z wolnym czasem? Z naszej firmy jest blisko do Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego. A tutaj można liczyć na mnóstwo rozrywek. Łatwo znaleźć: kina, baseny, aquaparki, ścianki wspinaczkowe, kluby, kręgielnie, kawiarnie, kluby fitness, muzea, ścieżki rowerowe, kino letnie na rynku, imprezy w plenerze, parki, pozytywną atmosferę, miłych i pomocnych ludzi oraz wiele, wiele, więcej. Tutaj nie sposób się nudzić.

Przebieg praktyk?

Wielu z Nas ma w głowach lub zna z relacji kolegów, ogromne ilości zaparzonej podczas stażu kawy, czy sterty przekopiowywanych dokumentów. Historia Agnieszki jest zaprzeczeniem stereotypów. Czego się nauczyła? Postaw biznesowych, każde zadanie w dziale, do którego trafiła, z dnia na dzień realizowała wraz z opiekunem, który czuwał nad realizacją programu praktyk. Każdego dnia stawała się praktykantem bogatszym w doświadczenia, zarażonym pasją do poszerzania wiedzy i wdrażania nowych rozwiązań. Dziś może śmiało powiedzieć, że to była najlepsza lekcja biznesu, jaką mogła kiedykolwiek otrzymać.

Teraz już chyba nie masz wątpliwości, co warto robić w najbliższe wakacje J Do zobaczenia J

A listę naszych staży znajdziesz TUTAJ