Rzeczpospolita: W tym roku już łatwiej będzie o staże i letnie praktyki w firmach

29.03.2021

Pandemia ograniczyła w 2020 r. szanse na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Ten rok powinien być lepszy.

(…)

Większe otwarcie pracodawców na studentów i absolwentów potwierdza też Marian Owerko, wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera. W połowie marca ruszyła rekrutacja kandydatów do 18. już edycji programu, który daje możliwość udziału w dobrze płatnych stażach w firmach członkowskich PRB. Ponad 20 firm oferuje teraz około 80 staży w kilkunastu specjalizacjach. (…)

– W tym roku widzimy większe zainteresowanie biznesu Programem Kariera, niż się spodziewaliśmy. Nowe firmy z rynku pytają o warunki uczestnictwa, a wiele z tych, które oferowały staże w 2020 r., w tym roku jeszcze zwiększyło pulę praktyk – mówi Marian Owerko. Jak dodaje, w ubiegłym roku w firmach panowała duża niepewność, przez co wiele z nich wycofało się z programu lub zawiesiło swój udział. Teraz wracają i chcą przyjąć praktykantów. – Firmy wiedzą, że kiedyś uda się pokonać koronawirusa, i już teraz przygotowują się na ten moment. A Program Kariera im w tym pomaga, łącząc z doskonałymi kandydatami: świetnie wykształconymi, zdolnymi i głodnymi sukcesów – tłumaczy Owerko.

 

Cały artykuł ukazał się w papierowym wydaniu dziennika „Rzeczpospolita” w dn. 29.03.2021 oraz dzień wcześniej w wydaniu online >>>LINK<<<