Przyjdź na staż i zostań na dłużej – tak jak Maja!

Maja Wegner stażystka Programu Kariera 2017 w Pelion

Jak w rzeczywistości wyglądają staże Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu? Na co możemy liczyć i czy będziemy zadowoleni? Wszystkie wątpliwości rozwiewa Maja Wegner – ubiegłoroczna laureatka Programu Kariera, która odbyła staż w firmie Pelion Healthcare Group w dziale administracji kadrowo-płacowej w terminie sierpień-wrzesień 2017r. i… została tam do dzisiaj

Program Kariera: Czy trudno było się dostać na staż do Pelion Healthcare Group?
Maja Wegner: Trudność dostania się na praktyki oceniłabym na poziomie średnim. Case study, które należało rozwiązać, ponieważ było jednym z warunków udziału w rekrutacji na staż pochłonęło dosyć dużo czasu. Informację o stażu znalazłam na Facebooku Programu Kariera dosyć późno, bo w drugiej połowie maja, ale udało mi się rozwiązać zadanie i w terminie aplikować mimo zbliżającej się czerwcowej sesji.

PK: Czy Program Kariera ułatwił Pani start w pracy w branży?
MW:
Staż pomógł mi przede wszystkim zgłębić wiedzę z zakresu kadr i płac, a także pozwolił mi na rozpoczęcie pierwszej pracy w przyjaznej atmosferze wśród zaufanych specjalistów, na których pomoc można liczyć w każdej sytuacji.

PK: Dziś jest już pani pracownicą w wymarzonej firmie. Jak pani wspomina pierwszy dzień w pracy?
MW: Pierwszego dnia przede wszystkim zapoznałam się ze strukturą działu, w którym odbywałam staż, a także poznałam zespół, z którym spędziłam pierwszy miesiąc stażu.
Pierwszy dzień był ciekawy, pełen nowości ale jedocześnie dosyć stresujący ze względu na przeprowadzkę do obcego mi miasta – Łodzi, gdzie odbywałam staż.

PK: Co pana/nią pozytywnie zaskoczyło?
MW:
Zaskoczyło mnie przede wszystkim zaangażowanie specjalistów w proces wdrażania mnie na stanowisko. Już w drugim miesiącu stażu zaproponowano mi bym pozostała w firmie. Wtedy też zaczęłam być wprowadzana głębiej w zagadnienia, jakimi zajmuje się teraz.

PK: Czyli „parzenie kawy na stażu” to stereotyp?
MW:
Dla siebie czasem się zdarzało

PK: Dlaczego warto karierę zacząć od stażu?
MW:
Możemy sprawdzić czy praca w wybranym dziale czy stanowisku w pełni nam odpowiada. Często jako studenci mamy określone wyobrażenie o pracy na danym stanowisku, jednak nie zawsze jest ono zgodne z prawdą. Staż pomaga to zweryfikować i w bezpieczny sposób możemy przekonać się czy akurat ta praca jest w stu procentach dla nas.
PK: Dlaczego warto aplikować na staż do Pelion Healthcare Group?
MW: To firma posiadająca wielu specjalistów z ogromną wiedzą, którzy chcą się nią dzielić. Można liczyć na pomoc ze strony współpracowników w kryzysowych sytuacjach. To idealne miejsce do rozpoczęcia swojej kariery, ponieważ można się wiele nauczyć i rozwinąć swoje kompetencje w danej dziedzinie w przyjaznej atmosferze.