Praktyczne umiejętności w branży consultingowej

29.08.2023

Arkadiusz Kunc w ramach XVIII. edycji Programu Kariera odbył staż w Uno Capital. Opisuje, czego się nauczył i jak zdobyte wówczas know-how pomaga mu w obecnej pracy. 

Czym się obecnie zajmujesz? Z jakimi wyzwaniami zawodowymi się mierzysz?  

 Jestem konsultantem strategicznym w firmie doradczej wspierającej biznes w przekroju całego łańcucha wartości. Zarówno pandemia, jak i globalnie trudna sytuacja polityczna mają istotny wpływ na światowe łańcuchy dostaw. W Camelot Management Consultants pomagamy firmom redefiniować ich organizacje, aby mogły dostosować się do wyzwań zmieniającego się świata. Skupiamy się na przemyśle oraz branży medycznej. Branża doradcza jest idealnym miejscem dla młodych i ambitnych ludzi, to tutaj planuję kontynuować swoją karierę. 

 

Zanim trafiłeś do obecnego pracodawcy brałeś udział w programie stażowym. Skąd pomysł na staż w ramach Programu Kariera?  

To zasługa mojej koleżanki, która podzieliła się ze mną informacją o programie.  Wróciłem wtedy do Polski z międzynarodowej wymiany w Malezji w ramach mojego licencjatu.  W trakcie pandemii szukałem dalszych możliwości rozwoju. Choć mój udział w Programie Kariera był przypadkowy, do dziś uważam, że był to najlepszy staż, jaki kiedykolwiek odbyłem. Pracowałem na stanowisku analityka finansowego, na którym analizowałem modele biznesowe zarówno wschodzących startupów, jak i dużych inicjatyw deweloperskich. W Uno Capital zdobyłem cenne doświadczenia i umiejętności doceniane na rynku pracy. Nauczyłem się, jak można szybko przeanalizować model biznesowy, aby zrozumieć czy warto zainwestować w daną firmę. Do dziś w mojej codziennej pracy przydaje mi się umiejętność szybkiej i holistycznej analizy oraz trafnych estymacji. 

 

Rzeczywiście ten przypadek okazał się ważnym momentem w twojej karierze zawodowej. Jak zachęciłbyś innych do udziału w kolejnych edycjach Programu Kariera?  

Studia w dzisiejszych realiach rynkowych nic nie znaczą, jeśli nie ma się doświadczenia zawodowego. Nie warto zwlekać do końca studiów z szukaniem pracy. Każde pojedyncze doświadczenie zdobyte w ich trakcie przybliża nas do sukcesu po ich zakończeniu.