Od stażu przez karierę po badania naukowe

20.07.2023

Malwina Jankowska po stażu w Grupie OEX pozostała w kontakcie z firmą i dalej z nimi współpracowała. Dzisiaj jest marketing managerem w agencji marketingowej i pisze doktorat z zarządzania różnorodnością pokoleniową. A wszystko zaczęło się od Programu Kariera w 2018 roku.  

Uczestnictwo w Programie Kariera było dla mnie jednym z ważniejszych doświadczeń zawodowych. Choć otrzymując możliwość odbycia stażu byłam już aktywna zawodowo, po latach stwierdzam, że to właśnie ten czas najbardziej wpłynął na moją pozycję na rynku pracy.  

O Programie Kariera dowiedziałam się przeglądając Internet i szukając nowych przestrzeni do rozwoju. Decyzja o przesłaniu aplikacji była natychmiastowa, a radość z informacji o przyjęciu mnie – nie do opisania. Jednak w moim przypadku było to spore wyzwanie. Mieszkając, pracując i studiując w Szczecinie dostałam się na staż w dziale komunikacji korporacyjnej Grupy OEX S.A. w Warszawie. I choć odbycie stażu wymagało przeprowadzki oraz wzięcia dwumiesięcznego urlopu w pracy, wiem jedno – było warto!  

Jako studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz redaktor internetowy telewizji, trafiłam w świat wielkiego biznesu, nowoczesnych usług i komunikacji korporacyjnej. Co więcej, znalazłam się wśród doświadczonych profesjonalistów, ekspertów w swojej branży. Każdego dnia mogłam poznawać i doświadczać nowych obszarów.  

Spędziłam całe wakacje w Grupie OEX S.A., jednak nie był to koniec naszej współpracy. Po zakończonym stażu, pozostałam w stałym kontakcie z firmą i jeszcze nie raz miałam możliwość współdziałania. Cały ten czas był dla mnie niezwykle cenny, a każdy dzień pełen zdobywania nowej wiedzy i umiejętności.  

Od 2 lat obejmuję stanowisko marketing managera w agencji marketingowej SO FINE. Rozwijam się również naukowo, jestem doktorantką w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoje zainteresowania badawcze skupiam wokół zarządzania różnorodnością pokoleniową.  

Pracując w marketingu, każdego dnia spotykam się z wieloma wyzwaniami, które dotyczą zarówno nieustannej gonitwy za stale zmieniającymi się trendami, jak i próbie sprostania oczekiwaniom klientów, z którymi jako agencja współpracujemy. Wielozadaniowość, organizacja i komunikacja – to z pewnością trzy filary, pozwalające na rozwój w tej branży.  

Jako młody badacz zajmuję się zarządzaniem różnorodnością pokoleniową, analizuję różnice, wyciągam wnioski mogące pozytywnie wpłynąć na efektywność i zadowolenie z pracy pracowników i staram się popularyzować ten obszar zarządzania zasobami ludzkimi. Program Kariera bez wątpienia jest już od 20 lat odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku pracy w kontekście aktywizacji młodego pokolenia. Sama idea Programu, ale także i jego coroczny sposób realizacji, są z pewnością wzorem do naśladowania. Wzięcie udziału akurat w tym Programie jest dla młodej osoby jak otwarcie drogi do pięknej kariery, w której fundament stanowią najbardziej pożądane wartości rzetelności, współpracy i wzajemnego wsparcia wewnątrz każdej organizacji.