Od stażu do etatu. Poznajcie historię stażu Michaliny w Curtis Health Caps

29.11.2021

Michalina Wiśniewska jest laureatką 17. edycji Programu Kariera. W 2020 r. swój staż odbyła w Curtis Health Caps S.A. Jednak dla Michaliny ukończenie stażu, nie oznaczało końca współpracy z globalną firmą z branży produkcji i obrotu farmaceutykami. Przeczytajcie, jak staż w Programie Kariera wygląda z jej perspektywy.

Michalina Wiśniewska

Asystent ds. walidacji  | Curtis Health Caps S.A.

Jak dostałam się na staż?

Moja historia ze stażem rozpoczęła się całkiem standardowo. Zobaczyłam ofertę w internecie i poszukałam informacji o firmie. Chociaż nigdy wcześniej nie miałam styczności z firmą farmaceutyczną, zainteresował mnie zakres obowiązków i możliwości oferowane przez Curtis Health Caps. Miałam wcześniej już doświadczenie w pracy w laboratorium, więc zdecydowałam się zaaaplikować na ich ofertę. Niedługo później odbyłam rozmowę rekrutacyjną i chociaż było dla mnie to dość stresujące doświadczenie, to z pewnością było miło! Już po kilku dniach dostałam telefon z propozycją stażu. A dalej już się wszystko samo potoczyło.

Jak było na stażu?

Jednym słowem – różnorodnie. A w kilku zdaniach? Pierwsze dni były typowo organizacyjne. Moim zadaniem było zapoznanie się z dokumentacją, strukturą i kulturą firmy, oraz poznawanie współpracowników. Krok po kroku byłam wdrażana w różne obszary spółki. Nawet jeśli czegoś nie mogłam zrobić samodzielnie, to samo obserwowanie moich koleżanek i kolegów  pozwoliło mi się bardzo dużo nauczyć. Oprócz stażu w obszarze Analityki w Laboratorium Kontroli Jakości, miałam też okazję popracować w obszarze Próbkowania, Opakowań, a także w Laboratorium Mikrobiologicznym, z Technologami Produkcji oraz z Osobą Wykwalifikowaną.

Co było potem? Co jest teraz?

Przed końcem stażu zaproponowano mi pozostanie w Curtis Health Caps. Staż był dla mnie bardzo ciekawy i poznałam dobrze realia firmy, więc chętnie zaakceptowałam ofertę pracy. Po 7 miesiącach w Dziale Kontroli Jakości, dostałam awans i przeszłam do Działu Walidacji. Ten sam Pion Jakości, ale zupełnie inne obowiązki. Nowy dział stawia przede mną duże i satysfakcjonujące wyzwania. Codziennie uczę się czegoś nowego i wiem, że jeszcze dużo nauki przede mną.

Jestem bardzo zadowolona ze swojego obecnego stanowiska i zakresu obowiązków. Bardzo się cieszę, że moja przygoda w tej firmie zaczęła się właśnie od programu stażowego. Gdyby nie staż w Programie Kariera, nie miałabym tak dobrego rozeznania o moim nowym miejscu pracy.  

 

Zainteresowała Cię ta opowieść? Koniecznie zobacz ogłoszenie na staż w → Curtis Health Caps S.A.