Money.pl: Część firm wstrzymuje staże, inne przesunęły praktyki

15.05.2020

Obecnie firmy starają się utrzymywać zatrudnienie, a rekrutacje nowych pracowników są wstrzymywane. Część firm wstrzymuje się z uruchamianiem staży, inne już przesunęły terminy odbywania praktyk na III lub IV kw.

– Uderzenie koronawirusa było szokiem i dlatego część naborów na staże została zamrożona. Wszyscy czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Teraz wracamy powoli do normalności i firmy będą chciały rozpocząć współpracę z najlepszymi. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że będą ostrożniejsze w przyjmowaniu nowych praktykantów – powiedział wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca i szef Programu Kariera Marian Owerko.

(…)

W Programie Kariera organizowanym już po raz 17-ty przez Polską Radę Biznesu pensja to minimum 3 500 zł za miesiąc stażu, a część firm jest gotowa zapłacić 4 000 zł lub nawet 5 000 zł. W niektórych przypadkach najlepsi mogą liczyć na stałe zatrudnienie. W Programie Kariera studenci i absolwenci mają do wyboru ponad 100 staży w kilkunastu branżach organizowanych w 16 miastach w całej Polsce.

Tekst dostępny w serwisie Money.pl