Do sukcesu nie ma windy

08.07.2022

Marcelina Kotschmarów uczestniczyła w 18. edycji Programu Kariera, a swój staż odbywała w Curtis Health Caps S.A. Był to strzał w dziesiątkę! Po jego zakończeniu otrzymała propozycję pracy w firmie i dziś rozwija się zawodowo w Dziale Kontroli Jakości. Dlaczego wybrała branżę farmaceutyczną i co ją zaskoczyło? Przeczytajcie w krótkim wywiadzie!

Farmacja to trudna branża. Skąd pomysł na staż w tym obszarze?

Już podczas studiów interesowała mnie branża farmaceutyczna, ze względu na to, jak ważny sektor przemysłu stanowi i jak wiele możliwości rozwoju oferuje. Faktem jest, że ogranicza ją wiele norm, przepisów oraz regulacji prawnych. Lubię jednak nowe wyzwania i wyznaję zasadę, że do sukcesu nie ma windy. Zdecydowałam się więc stawiać pierwsze kroki mojej kariery zawodowej właśnie w tym obszarze.

Co Panią zaskoczyło najbardziej?

Największym zaskoczeniem była dla mnie możliwość poznania codziennych obowiązków pozostałych pracowników działu od strony praktycznej już od początku stażu. Po pierwszych dniach przeznaczonych na zapoznanie się z dokumentacją, rozpoczęło się intensywne szkolenie i wdrażanie w struktury firmy. Pomimo iż Curtis Health Caps S.A. zatrudnia wiele osób, atmosfera tam panująca oraz sposób, w jaki zostałam przyjęta przez resztę zespołu, były kolejnym pozytywnym zaskoczeniem.

Rutyna czy różnorodność? Jak przebiegał staż pod tym kątem?

Zdecydowanie różnorodnie. Podczas trzech miesięcy stażu miałam możliwość zaznajomienia się z kontrolą jakości leków i suplementów diety, na każdym etapie procesu wytwarzania i konfekcji: od materiału wyjściowego, przez półprodukt po produkt końcowy, co związane było z poznawaniem różnych obszarów firmy. Na każdym kroku mogłam liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych kolegów z zespołu, od których zawsze otrzymywałam merytoryczne odpowiedzi na moje pytania. Pomimo utrzymywania codziennego schematu działania, nie odczułam rutyny, a każdy dzień przynosił nowe doświadczenia.

Czy staż to dobry start w karierze?

W moim przypadku był to strzał w dziesiątkę. Staż pozwolił mi poznać od podstaw pracę w obszarze kontroli jakości, a zdobyte doświadczenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że chcę kontynuować rozwój zawodowy w branży farmaceutycznej. Uważam, że jest to świetny start w karierze dla studentów i absolwentów, który może zaowocować propozycją dłuższej współpracy, tak, jak to miało miejsce po zakończeniu mojego udziału w 18. edycji Programu Kariera.