To realna wiedza i umiejętności, czyli staż Kamila w Amica

01.12.2021

Kamil Ginter uczestniczył w 18. edycji Programu Kariera. Staż w Grupie Amica otworzył mu wiele możliwości, dzięki zdobytemu doświadczeniu i poszerzonym horyzontom biznesowym. Poznajcie historię Kamila i jego i jego ścieżki zawodowej.

 

Kamil Ginter uczestnik 18. edycji Programu Kariera - Staż w Grupie Amica

Jak zacząłem?

W marcu 2021 roku zacząłem rozglądać się za wakacyjnym stażem. Chciałem znaleźć staż w przedsiębiorstwie, w którym nie będę, mówiąc kolokwialnie, „parzył kawy” czy „przekładał kartek A4 z miejsca na miejsce”.  Po wpisaniu w wyszukiwarce najpopularniejszych fraz z użyciem słowa „staż”, trafiłem na stronę Programu Kariera i zacząłem śledzić ich fanpage na Facebooku. Z opinii absolwentów Programu Kariera wynikało, iż są to realne staże, z realnymi obowiązkami i zadaniami do wykonania oraz całkiem niezłymi zarobkami. 

Poszukiwałem ofert, które wpisywały by się w moje zainteresowania, czyli negocjacje oraz sprzedaż. Gdy tylko pojawiła się oferta stażu w Dziale Sprzedaży Eksportowej w Grupie Amica z miejsca wysłałem swoje CV. Już po miesiącu dostałem zaproszenie na 1. etap rekrutacji.

Dalej wszystko potoczyło się bardzo sprawnie i szybko. Po ukończonym 3-etapowym procesie rekrutacyjnym otrzymałem informację, że spośród wielu kandydatów wybrano właśnie mnie. Ucieszyło mnie to tym bardziej, że ze względu na pandemię wiele firm zrezygnowało ze współpracy z młodymi osobami, które dopiero zaczynają swoją karierę. I tak w czerwcu 2021 roku rozpocząłem swój staż w Grupie Amica.

Jak przebiegł staż?

Podczas stażu w Dziale Sprzedaży Eksportowej mogłem rozwinąć wszystkie umiejętności, na których najbardziej mi zależało: od doskonalenia znajomości  obsługi pakietu MS Office (w szczególności Excel), poprzez naukę obsługi oprogramowania biznesowego ERP – SAP, aż po współpracę i networking w międzynarodowym otoczeniu. Co więcej, miałem również okazję dołożyć swoją cegiełkę do globalnego projektu, który ma na celu wzmocnienie jednej z marek będących w portfolio Grupy Amica.

Grupa  skupia szereg spółek, co również stworzyło okazję do wykorzystania moich umiejętności językowych w praktyce oraz poznania różnych kultur biznesowych z innych krajów europejskich.

Przez cały czas trwania stażu moja przełożona dbała o to, bym zawsze miał odpowiednią liczbę zadań do wykonania w stosunku do moich możliwości i umiejętności. Z wykonania tych zadań byłem na bieżąco rozliczany. Po upływie około 3 miesięcy, moja przełożona przeprowadziła ze mną rozmowę podsumowującą, podczas której uzyskałem kompletny feedback dotyczący oceny mojej pracy także od  koleżanek i kolegów z zespołu oraz dyrektora działu. Taka kompleksowa informacja zwrotna naprawdę daje dużą motywację do dalszej pracy.

Moje wnioski?

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem odbyć staż w Grupie Amica oraz dowiedzieć się i nauczyć szeregu nowych umiejętności. Cieszy mnie również fakt, iż potwierdziły się opinie absolwentów z poprzednich edycji, że na stażach w Programie Kariera zdobywa się realną wiedzę i umiejętności. Z pewnością nie mają nic wspólnego z metodologią parzenia kawy.

Wszystkim osobom, które mają podobne zainteresowania lub plany zawodowe mogę z czystym sumieniem polecić staże w ramach Grupy Amica. To firma, w której stażystów traktuje się poważnie, bez błahych zadań do wykonania.

 

Zainteresowała Cię ta historia? Koniecznie zobacz ogłoszenie na staż w → Grupa Amica