Coś więcej niż praca

11.04.2023

Barbara Lepik, po stażu w dziale finansów w 13. edycji Programu Kariera, została w firmie Urtica na dłużej. Dziś zdobywa nowe doświadczenia w obszarze business intelligence i opowiada, co sprawia, że praca staje się czymś więcej niż zwykłym wykonywaniem obowiązków.

Od stażu minęło prawie siedem lat – jak kształtowała się Pani kariera zawodowa?

Przygodę w Urtice rozpoczęłam od stażu w Dziale Finansowym. Jeszcze będąc na stażu, otrzymałam propozycję kontynuacji współpracy po jego zakończeniu, którą przyjęłam. Niedługo później z działu Finansowego wyodrębnił się Dział Controllingu i Analiz Finansowych, w którym objęłam stanowisko Młodszego Analityka Finansowego. Następnie przez kilka lat miałam przyjemność realizować się w Dziale Controllingu, w którym finalnie objęłam stanowisko Koordynatora. W zeszłym roku postanowiłam kontynuować rozwój w szeregach Urtiki, natomiast zmieniłam jego kierunek. Pod koniec roku dołączyłam bowiem do Działu Business Intelligence, w którym aktualnie zdobywam nowe doświadczenia.

Co wyróżniało Program Kariera w tamtym czasie? Czemu wydał się Pani atrakcyjny?

W stażach oferowanych przez Polską Radę Biznesu spodobało mi się to, że miały jasno określone wynagrodzenie oraz to, że termin ich odbywania był okresem wakacyjnym (co umożliwiło mi podjęcie pracy mimo studiów w trybie dziennym). Oferta wyróżniała się także tym, że jako jedyna oferowała możliwość poznania oraz wymiany doświadczeń wszystkich finalistów ówczesnej edycji. Dodatkowo dawała okazję wzięcia udziału w ciekawych i inspirujących warsztatach w siedzibie Polskiej Rady Biznesu.

Jak z perspektywy kilku lat ocenia Pani podejście do stażystów w firmie?

Podejście, którego sama doświadczyłam w tamtym czasie, było dla mnie zaskakujące. Imponujące było dla mnie zaufanie, jakim zostałam obdarzona z uwagi na fakt, że na stażu otrzymałam – w mojej ocenie – dość angażujące i odpowiedzialne zadania. Co ciekawe, w mojej kilkuletniej karierze miałam  okazję pełnić również rolę opiekuna dla stażystów. Starałam się, aby oni także mogli wynieść z odbywanego w Urtice stażu nową wiedzę i umiejętności, a ich pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywane były w przyjaznej atmosferze.

Trwa 20. jubileuszowa edycja Programu Kariera, a w niej oferty stażowe w firmie Urtica. Jak zachęciłaby Pani koleżanki i kolegów do aplikowania?

Uważam Urticę za bardzo dobre miejsce do rozpoczęcia swojej kariery zawodowej z uwagi na możliwość pracy w dużym przedsiębiorstwie – u lidera rynku, jednocześnie zachowującego niekorporacyjne podejście do pracy. Dzięki temu daje możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia i holistycznego spojrzenia na całą organizację.

Z pozostałych i niemniej ważnych kwestii wyróżniłabym to, że za pasmem sukcesów Urtiki stoją wspaniali pracownicy, którzy z niebywałym oddaniem i w przyjaznej atmosferze sprawiają, że praca staje się czymś więcej niż pracą.

Nie mogłabym nie wspomnieć o misji i chęci niesienia pomocy, za którą bardzo cenię Urticę. Najlepszym tego przykładem jest działalność Fundacji Urtica Dzieciom, która od lat wspiera dzieci chore onkologicznie. Warto też dodać o wielu możliwościach spędzenia wspólnego czasu oraz integracji wśród pracowników dzięki grupowym wyjazdom czy wspólnemu uprawianiu sportów. Zachęcam do aplikowania 😊

*****

Zobacz staże, które oferuje Urtica w 2023 r.