WYDAWNICTWO POZNAŃSKIE
Staż w Wydawnictwie Poznańskim | стажування в Познанському видавництві

Miejsce
Poznań / Познань
Czas
do ustalenia | щоб визначити
Wynagrodzenie
3500 zł | m-c (злотих/місяць)

[Українська версія нижче]

IDEALNY KANDYDAT:

Umiejętności:

  • Bardzo dobra znajomość języka ukraińskiego i języka polskiego
  • Odpowiedzialność, dokładność i terminowość
  • Student/ka 2 stopnia lub absolwent/ka kierunków humanistycznych
  • umiejętność sprawnego researchu
  • merytoryczna i praktyczna wiedza o kulturze ukraińskiej
  • lekkie pióro i sprawność w pisaniu tekstów

Mile widziane:

  • Doświadczenie redakcyjne i translatorskie
  • Znajomość trendów wydawniczych
  • Zainteresowanie współczesną literaturą (szczególnie ukraińską i polską)
  • Umiejętności miękkie –komunikatywność i kreatywność
  • pomysłowość; umiejętność pracy w zespole; dynamiczne działanie; dobre zarządzanie czasem; chęć do samorozwoju; inicjatywność

CEL / PROGRAM STAŻU:

Czego się nauczysz:

  • koordynowania projektów wydawniczych
  • tworzenia treści na strony internetowe i media społecznościowe
  • tworzenia strategii promocyjnych do książek
  • nawiązywania współpracy z partnerami zewnętrznymi

Co oferujemy:

  • Praca w dynamicznie rozwijającym się zespole
  • Stałe godziny pracy 8-16
  • Krótkie piątki w pracy
  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole
  • Klimatyczne biuro w centrum Poznania
  • Możliwość uczestniczenia w warsztatach, szkoleniach i konferencjach
  • Owocowe wtorki i lunchowe czwartki
  • Ekspress i świeżo mieloną kawę
  • Piątki z psem w biurze

ZADANIA STAŻYSTY:

  • tłumaczenia
  • pomoc w tworzeniu treści do mediów społecznościowych
  • pośredniczenie w kontaktach z ukraińskimi instytucjami kultury
  • pomoc w tworzeniu strategii marketingowych i akcji PR-owych
  • wsparcie w pracach redakcyjnych

Szczególnie liczymy na zgłoszenia kandydatów z doświadczeniem uchodźczym lub migracyjnym.

🇺🇦 Українська версія:

Ідеальний кандидат:

Навички:

  • дуже добре знання української та польської мов (рівень B2)
  • відповідальність, акуратність та своєчасність
  • студент 2 ступеня або випускник гуманітарних наук
  • здатність робити ефективний research
  • предметні та практичні знання української культури
  • легке перо та вміння писати тексти

Бажано:

  • Досвід редакції та перекладу
  • Знання видавничих тенденцій
  • Інтерес до сучасної літератури (особливо української та польської)

М’які навички – комунікабельність і креативність, винахідливість; вміння працювати в команді; динамічна робота; хороший тайм-менеджмент; готовність до саморозвитку; ініціатива

мета або програма стажування:

Чого ти навчишся:

  • координація видавничих проектів
  • створення контенту для веб-сайтів та соціальних мереж
  • створення стратегій просування книг
  • налагодження співпраці із зовнішніми партнерами

ЩО МИ ПРОПОНУЄМО:

  • Робота в команді, що динамічно розвивається
  • Фіксований графік роботи з 8:00 до 16:00
  • Короткі п’ятниці на роботі
  • Неформальна робоча атмосфера в професійному колективі
  • Атмосферний офіс у центрі Познані
  • Можливість брати участь у семінарах, навчаннях та конференціях
  • Фруктові вівторки і обідні четверги
  • Експрес та свіжозмелена кава
  • П’ятниці з собакою в офісі

Якими будуть ваші майбутні завдання:

  • переклад
  • допомога у створенні контенту для соціальних мереж
  • посередництво у контактах з українськими культурними закладами
  • допомога у створенні маркетингових стратегій та PR-кампаній
  • підтримка в редакційній роботі

ОПИС РОБОТОДАТЕЛЯ:

Ми віримо, що для гарної книги потрібен час, і ми маємо на це час. Ми постійно шукаємо літературні перлини, а те, що знаходимо, піддаємо ретельному аналізу та відбору. Тому ми публікуємо не випадкові книги, а історії, розказані із пристрастю. Кожну з них допрацьовуємо нашим досвідом, знаннями і тим, що нас з вами пов’язує – любов’ю до гарної літератури.

Історія Познанського видавництва сягає 1956 року – відтоді, окрім місцезнаходження видавництва на вулиці Фредрі, 8, змінилося майже все. Ми намагаємося піклуватися про свою давню традицію, і водночас сміливо дивимося вперед, задовольняючи потреби наших читачів і створюючи нові тенденції.

Група Познаньського видавництва наразі складається з чотирьох брендів: Wydawnictwo Poznańskie (художня література, історія, нехудожня література), Czwarta Strona (моральна та кримінальна література), We need YA (молодіжна література) та Zygzaki (дитяча література). Кожен бренд спеціалізується на іншій галузі літератури, ми всі працюємо під одним дахом, доповнюючи один одного, підтримуючи і надихаючи. Ми віримо, що різноманітність породжує найкращі ідеї.

O pracodawcy

Księgarnia Wydaje nam się i Grupa Wydawnictwa Poznańskiego

Czytasz? To pięknie!

Cześć! Tu zespół księgarni Wydaje nam się – księgarni dla każdego. Nieważne, po jakie książki sięgasz i ile ich czytasz. Wspieramy wszystkie Twoje wybory czytelnicze. Czytasz? To pięknie! Po prostu jesteśmy z Ciebie dumni, że chcesz spędzać czas z książkami. Dla nas to wystarczy. Mamy nadzieję, że kiedyś nam opowiesz o swoich ulubionych tytułach i autorach.

Jesteśmy oficjalną księgarnią Grupy Wydawnictwa Poznańskiego i mamy w swojej ofercie całą paletę różnorodnych emocji… znaczy książek 😉 Chcemy zaprosić Cię w szaloną podróż przez rozmaite tematy, tytuły, gatunki, a przede wszystkim zarazić naszą pasją do czytania. Jeżeli miałeś/miałaś okazję oglądać nasze transmisje na żywo, na pewno widziałeś/widziałaś w naszych oczach żywą fascynację książkami. Uwielbiamy dzielić się tym, co mamy. Dlatego – jako część tak różnorodnej grupy wydawniczej – mamy dla Ciebie całą masę książkowych atrakcji i wrażeń. Chcemy, aby każdy czytelnik czuł się u nas mile widziany i zaopiekowany <3

W skład Grupy Wydawnictwa Poznańskiego wchodzą obecnie cztery marki: Wydawnictwo Poznańskie (literatura piękna, historia, literatura faktu), Czwarta Strona (literatura obyczajowa i kryminalna), We need YA (literatura młodzieżowa) oraz Zygzaki (literatura dziecięca). Każda z marek specjalizuje się w innym obszarze literatury, wszyscy pracujemy pod jednym dachem, wzajemnie się uzupełniając, (w)spierając i inspirując. Wierzymy, że z różnorodności wykluwają się najlepsze pomysły. A na końcu wszystkimi naszymi książkami dzielimy się przez stronę księgarni Wydaje nam się.