ROTHSCHILD & CO
Dział Global Advisory
Junior Analyst Intern

Miejsce
Warszawa
Czas
3 mies. (w okresie 07.2023 - 03.2024)
Wynagrodzenie
6400 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT TO:

Zapraszamy studentki i studentów ostatnich lat lub absolwentki i absolwentów wydziałów finanse i rachunkowość lub pokrewnych uczelni ekonomicznych. Chętnie widziane są osoby, które mają już doświadczenie zdobyte w firmach konsultingowych, biurach maklerskich, bankach inwestycyjnych, firmach audytorskich z biegłą znajomością języka polskiego i angielskiego, Excel i PowerPoint.

CEL / PROGRAM STAŻU:

Zapoznanie się z praktyką działalności banku inwestycyjnego/doradcy finansowego w szczególności w projektach typu fuzje i przejęcia, doradztwo dłużne, transakcje rynku kapitałowego.

ZADANIA STAŻYSTY:

– przygotowywanie analiz wstępnych finansowych oraz działalności operacyjnej spółek,
– przygotowywanie analiz wskaźnikowych (np. mnożniki transakcyjne spółek porównywalnych, benchmarking rynkowy),
– udział w przygotowaniu spółki do transakcji (due dilligence, virtual data room),
– wsparcie w przygotowywaniu prezentacji,
– w ramach ćwiczeń, nauka przygotowywania uproszczonych modeli DCF oraz LBO.

Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Rothschild & Co to światowy lider w dziedzinie niezależnego doradztwa finansowego – ugruntowana pozycja nr 1 wśród doradców M&A w Europie, a w 2022 r. nr 1 na świecie. Zatrudnia 3.800 utalentowanych profesjonalistów w 40 krajach na całym świecie, w tym 1.200 w Global Advisory. Posiada największy niezależny zespół doradczy w Polsce, który jest obecny w regionie CEE i Polsce od 1990 r. Główne obszary działalności to fuzje i przejęcia, pozyskiwanie finansowania oraz transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu ekspertów pracujących we wszystkich krajach regionu CEE.