ROTHSCHILD & CO
Dział Global Advisory
Junior Analyst Internship

Miejsce
Warszawa
Czas
3 mies. (w okresie 07.2022 - 03.2023)
Wynagrodzenie
5000 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT TO:

Zapraszamy studentki i studentów ostatnich lat lub absolwentki i absolwentów wydziałów finanse i rachunkowość lub pokrewnych uczelni ekonomicznych. Chętnie widziane są osoby, które mają już doświadczenie zdobyte w firmach konsultingowych, biurach maklerskich, bankach inwestycyjnych, firmach audytorskich z biegłą znajomością języka polskiego i angielskiego, Excel i PowerPoint

CEL / PROGRAM STAŻU:

Zapoznanie się z praktyką działalności banku inwestycyjnego/doradcy finansowego w szczególności w projektach typu fuzje i przejęcia, doradztwo dłużne, transakcje rynku kapitałowego.

ZADANIA STAŻYSTY:

  • przygotowywanie analiz finansowych oraz analiz działalności operacyjnej spółek,
  • przygotowywanie analiz wskaźnikowych (np. mnożniki transakcyjne spółek porównywalnych, benchmarking rynkowy),
  • udział w przygotowaniu spółki do transakcji (due dilligence, virtual data room),
  • wsparcie w przygotowywaniu prezentacji,
  • w ramach ćwiczeń, nauka przygotowywania uproszczonych modeli DCF oraz LBO.
Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Rothschild & Co to światowy lider w dziedzinie niezależnego doradztwa finansowego – Nr. 1 wśród doradców M&A w Europie nieprzerwanie od 15 lat, a w 2020 roku nr. 2 na świecie. Rothschild & Co Global Advisory zatrudnia 1200 profesjonalistów w 40 krajach. Z 16 bankierami posiada największy niezależny zespół doradczy w Polsce, który jest obecny w regionie CEE i Polsce od 1990 r. Główne obszary działalności to fuzje i przejęcia, pozyskiwanie finansowania oraz transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu ekspertów pracujących we wszystkich krajach regionu CEE.