ROTHSCHILD & CO
Dział Global Advisory
Junior Analyst Intern

Miejsce
Warszawa
Czas
3 mies. (w okresie 07.2021 - 03.2022)
Wynagrodzenie
5000 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT TO:

Zapraszamy studentki i studentów ostatnich lat lub absolwentki i absolwentów wydziałów finanse i rachunkowość lub pokrewnych uczelni ekonomicznych. Chętnie widziane są osoby, które mają już doświadczenie zdobyte w firmach konsultingowych, biurach maklerskich, bankach inwestycyjnych, firmach audytorskich z biegłą znajomością języka polskiego i angielskiego, Excel i PowerPoint.

CEL STAŻU:

Zapoznanie się z praktyką działalności banku inwestycyjnego/doradcy finansowego w szczególności w projektach typu fuzje i przejęcia, doradztwo dłużne, transakcje rynku kapitałowego.

ZADANIA STAŻYSTY:

  • przygotowywanie analiz wstępnych finansowych oraz działalności operacyjnej spółek,
  • przygotowywanie analiz wskaźnikowych (np. mnożniki transakcyjne spółek porównywalnych, benchmarking rynkowy),
  • udział w przygotowaniu spółki do transakcji (due dilligence, virtual data room),
  • wsparcie w przygotowywaniu prezentacji,
  • w ramach ćwiczeń, nauka przygotowywania uproszczonych modeli DCF oraz LBO.
Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Rothschild & Co to światowy lider w dziedzinie niezależnego doradztwa finansowego – w 2018 r. Nr.1 wśród doradców M&A na świecie wg liczby transakcji. W Polsce i regionie CEE jest obecny od 1990r. W Global Advisory zatrudnia blisko 900 doradców w 40 krajach na świecie. Główne obszary działalności to fuzje i przejęcia, prywatyzacje, pozyskiwanie finansowania, restrukturyzacje, transakcje rynku kapitałowego. Polskie biuro jest częścią zespołu ekspertów pracujących we wszystkich krajach regionu.