Kancelaria LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp.k.
Prawo korporacyjne
Stażystka/Stażysta w dziale prawa korporacyjnego

Miejsce
Warszawa
Czas
3 miesiące (wrz - lis)
3500 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT:

  • jest studentem III-V roku prawa (udział w organizacjach studenckich, programach stypendialnych lub studia za granicą będą dodatkowym atutem);
  • interesuje się prawem spółek handlowych i obsługą korporacyjną (mile widziane doświadczenie z zakresu funduszy inwestycyjnych, venture capital);
  • bardzo dobrze posługuje się językiem angielskim w mowie i piśmie;
  • łatwo nawiązuje kontakty, umiesz pracować w zespole, także pod presją czasu;
  • jest kreatywny, umie myśleć analitycznie, angażuje się w pracę;
  • dotrzymuje terminów, do powierzonych zadań podchodzisz obowiązkowo i odpowiedzialnie.
  • interesuje się projektami M&A, zagadnieniami z zakresu rynków kapitałowych;
  • nie boi się wyzwań, lubi angażować się w sprawy trudne, ciekawe i precedensowe.
  • cechuje się samodzielnością, systematycznością i dokładnością.

CEL / PROGRAM STAŻU:

Zachęcamy do odbycia stażu w firmie prawniczej LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy, która istnieje od 1998. Blisko 50 prawników w Warszawie i Katowicach wspiera klientów we wszystkich obszarach prawa dla biznesu. Do kluczowych specjalizacji należą prawo korporacyjne i podatkowe, obsługa inwestycji, ochrona własności intelektualnej i renomy, wspieranie innowacji oraz rozwiązywanie sporów.

Oferujemy:

  • pracę w zróżnicowanym zespole prawa korporacyjnego, który realizuje własne projekty;
  • pracę przy dużych i ciekawych projektach dla renomowanych klientów polskich i zagranicznych;
  • udział w projektach społecznych;
  • naukę pod kierunkiem doświadczonych specjalistek i specjalistów;
  • możliwość publikacji artykułów naukowych i prasowych;
  • swobodę i elastyczność oraz miejsce na własne inicjatywy;
  • przyjazne biuro na warszawskim Powiślu, z dobrą komunikacją miejską i rowerową.

Celem stażu jest przygotowanie aplikanta do należytego i samodzielnego wykonywania zawodu adwokata/radcy prawnego. LSW oferuje swoim stażystom współpracę z młodym i dynamicznym zespołem adwokatów i radców prawnych oraz udział w realizacji ciekawych i nowatorskich projektów.
Gwarantujemy naukę i doświadczenie w specjalizacji prawa korporacyjnego, a także możliwość samorealizacji i rozwoju osobistego pod kierunkiem doświadczonych specjalistów.

ZADANIA STAŻYSTY:

  • wspieranie prawników Kancelarii prowadzących projekty transakcyjne oraz w obszarze prawa korporacyjnego;
  • przygotowywanie i analiza dokumentacji korporacyjnej i transakcyjnej;
  • przygotowywanie projektów dokumentów dla klientów Kancelarii (umów sprzedaży udziałów/akcji, planów przekształceń / połączeń / podziałów, umów cywilnoprawnych, uchwał korporacyjnych, wniosków w postępowaniach rejestrowych);
  • redagowanie pism, umów i porozumień;
  • udział w projektach transakcyjnych w tym przeprowadzanie badań due diligence i wsparcie w procesach sprzedaży/nabyć spółek/aktywów;
  • przygotowywanie researchów prawnych.
Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Firma prawnicza LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp.k.

Firma prawnicza LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp.k. to zespół blisko 50 prawników, który sukcesywnie od 1998 roku wspiera Klientów we wszystkich obszarach prawa dla biznesu.

W DNA naszej organizacji wpisane są innowacyjność i nieszablonowe podejście. Pracujemy dla nowoczesnych, dynamicznych i kreatywnych branż. Tacy też jesteśmy. Zawsze o krok do przodu, budując z Klientem jego biznes. Prawo jest dla nas narzędziem do rozwiązania problemu Klienta lub minimalizacji ryzyka.

Naszym Klientom oferujemy szeroki i kompleksowy zakres usług prawnych, świadczonych na najwyższym poziomie przez ekspertów z kluczowych dziedzin prawa.

Wiemy, że Klienci poszukują nie tylko doradców, ale przedsiębiorców i partnerów idei, dzielących te same wartości w podejmowanych działaniach biznesowych, zawodowych, jak i prywatnych. Chcemy pomagać, doradzać i wykazywać najbardziej bezpieczne drogi prowadzące do realizacji marzeń i zamierzeń. Dla nas współpraca to coś więcej niż doskonała znajomość prawa, to również zrozumienie specyfiki działalności Klientów.