Hogan Lovells
Zespół podatkowy
Praktyka/Staż w Zespole Podatkowym

Miejsce
Warszawa
Czas
1 miesiąc
Wynagrodzenie
4 000 zł / m-c

IDEALNI KANDYDACI TO:

Osoby, które są zainteresowane:
– poszerzaniem własnej wiedzy z obszaru prawa podatkowego
– aktywnym uczestnictwem w ciekawych i wymagających projektach poprzez wsparcie prawników kancelarii w sporządzaniu projektów pism procesowych, analiz i opinii prawnych;
– rozwijaniem działu podatkowego poprzez aktywne działania marketingowe;
– tworzeniem treści do publikacji (broszur, prezentacji, newsletterów, itp.);
– promowaniem praktyki podatkowej w mediach społecznościowych.

Poszukujemy osób odpowiedzialnych i sumiennych, otwartych oraz kreatywnych, znających język angielski w stopniu bardzo dobrym, nastawionych na rozwój własny i pracę zespołową.

CEL / PROGRAM STAŻU:

Oferowany przez Hogan Lovells program stażu to idealny start i solidna baza dla przyszłej kariery. Nasi stażyści będą uczyli się, współpracując z najbardziej doświadczonymi doradcami podatkowymi. Będą wspierali bieżącą obsługę klientów i zdobywali praktyczne doświadczenie w zagadnieniach obejmujących nie tylko prawo podatkowe, ale również działania z zakresu marketingu. Nasi Stażyści zostaną objęci ciekawym programem szkoleń merytorycznych jak i technicznych prowadzonych przez doradców podatkowych i menedżerów administracyjnych, w tym także szkoleniami on-line. Zapoznają się z realizowanymi w kancelarii programami: Pro Bono oraz Responsible Business. Program stażowy będzie koordynowany w Hogan Lovells przez opiekunów: merytorycznego oraz administracyjnego, którzy zadbają o właściwy przebieg stażu, przydział zadań oraz bieżący feedback dla studentów.

ZADANIA STAŻYSTY:

Praktyczna część stażu obejmie:
– pracę nad projektem porad dla klientów,
– sporządzanie wniosków oraz pism do sądów i urzędów,
– wyszukiwanie informacji z różnych dziedzin prawa podatkowego
– analizę przepisów i orzecznictwa,
– promowanie praktyki podatkowej w mediach społecznościowych.
– tłumaczenie tekstów prawnych, w tym także materiałów promocyjnych, prezentacji itp.
– tworzenie treści do publikacji (broszur, prezentacji, newsletterów, itp.);
– archiwizację dokumentacji.

Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Hogan Lovells to jedna z 10 największych kancelarii prawnych na świecie (według zestawienia Legal Business Global 100) oraz jedna z 5 najbardziej innowacyjnych kancelarii prawnych w Europie i Ameryce Północnej (na podstawie klasyfikacji Financial Times). Jest jedną z czołowych i najbardziej uznanych kancelarii prawnych w Polsce. Zespół ponad 50 prawników i doradców podatkowych warszawskiego biura Hogan Lovells świadczy kompleksowe i specjalistyczne usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego we wszystkich dziedzinach kluczowych dla prowadzenia działalności gospodarczej – niezależnie od branży i sektora. W trakcie ponad 20 letniej obecności na krajowym rynku, kancelaria Hogan Lovells doradzała przy wielu pionierskich, innowacyjnych, najbardziej złożonych oraz największych projektach biznesowych, przedsięwzięciach i transakcjach w Polsce.

Kancelaria Hogan Lovells od lat jest regularnie nagradzana, klasyfikowana, wyróżniana i rekomendowana w wielu renomowanych rankingach kancelarii prawnych – zarówno lokalnych jak i międzynarodowych.

  • Zespół ponad 3000 prawników Hogan Lovells (w tym ponad 50 specjalistów w Polsce) oferuje globalnie usługi w 51 biurach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii.
  • Hogan Lovells to jedna z 5 najlepszych marek, wśród kancelarii prawnych, na świecie (według Acritas Global Elite Law Firm Brand Index).
  • Hogan Lovells, w ciągu ostatnich 3 lat, doradzał w około 800 transakcjach fuzji i przejęć (M&A) o łącznej wartości ponad 675 miliardów USD.
  • 16 spośród 20 największych banków na świecie regularnie współpracuje z Hogan Lovells.
  • Praktyka Własności Intelektualnej, Mediów oraz Nowych Technologii Hogan Lovells doradza ponad połowie ze 100 największych marek na świecie.
  • Ponad 500 prawników Hogan Lovells jest sklasyfikowanych w rankingu Chambers & Partners.