Hogan Lovells
Dział praktyk prawniczych
Praktyki prawnicze

Miejsce
Warszawa
Czas
1 miesiąc
Wynagrodzenie
4 000 zł / m-c

IDEALNI KANDYDACI TO:

Studenci IV-V roku prawa, studiujący prawo na uczelni w Polsce, posługujący się biegle językiem angielskim oraz polskim, otwarci na ambitne wyzwania i współpracę w międzynarodowym środowisku. Mile widziana znajomość języka francuskiego lub niemieckiego.

CEL / PROGRAM STAŻU:

Oferowany przez Hogan Lovells program stażu to idealny start i solidna baza dla przyszłej kariery prawniczej. Nasi stażyści będą uczyli się swojego zawodu, współpracując z najbardziej doświadczonymi prawnikami. Będą wspierali bieżącą obsługę klientów i zdobywali praktyczne doświadczenie w zagadnieniach obejmujących m.in. sprawy korporacyjne, finansowe, podatkowe, sporne, nieruchomościowe, nowe technologie i dane osobowe, prawo pracy
oraz prawo konkurencji. Nasi Stażyści zostaną objęci ciekawym programem szkoleń merytorycznych jak i technicznych prowadzonych przez prawników i menedżerów administracyjnych, w tym także szkoleniami on-line. Zapoznają się z realizowanymi w kancelarii programami: Pro Bono oraz Responsible Business. Program stażowy będzie koordynowany w Hogan Lovells przez opiekunów: merytorycznego oraz administracyjnego,
którzy zadbają o właściwy przebieg stażu, przydział zadań oraz bieżący feedback dla studentów.
W drugim miesiącu stażu Stażyści będą mieli możliwość współpracy z wybranym przez siebie departamentem prawnym.

ZADANIA STAŻYSTY:

Praktyczna część stażu obejmie:
– tworzenie projektów dokumentów, w tym umów i opinii prawnych,
– pracę nad projektem porad dla klientów,
– sporządzanie wniosków oraz pism do sądów i urzędów,
– wyszukiwanie informacji z różnych dziedzin prawa,
– analizę przepisów i orzecznictwa,
– tłumaczenie tekstów prawnych,
– archiwizację dokumentacji,
– inne, bieżące prace związane z zawodem.

Rekrutacja zakończona

O pracodawcy

Hogan Lovells to jedna z 10 największych kancelarii prawnych na świecie (według zestawienia Legal Business Global 100) oraz jedna z 5 najbardziej innowacyjnych kancelarii prawnych w Europie i Ameryce Północnej (na podstawie klasyfikacji Financial Times). Jest jedną z czołowych i najbardziej uznanych kancelarii prawnych w Polsce. Zespół ponad 50 prawników i doradców podatkowych warszawskiego biura Hogan Lovells świadczy kompleksowe i specjalistyczne usługi doradztwa prawnego oraz podatkowego we wszystkich dziedzinach kluczowych dla prowadzenia działalności gospodarczej – niezależnie od branży i sektora. W trakcie ponad 20 letniej obecności na krajowym rynku, kancelaria Hogan Lovells doradzała przy wielu pionierskich, innowacyjnych, najbardziej złożonych oraz największych projektach biznesowych, przedsięwzięciach i transakcjach w Polsce.

Kancelaria Hogan Lovells od lat jest regularnie nagradzana, klasyfikowana, wyróżniana i rekomendowana w wielu renomowanych rankingach kancelarii prawnych – zarówno lokalnych jak i międzynarodowych.

  • Zespół ponad 3000 prawników Hogan Lovells (w tym ponad 50 specjalistów w Polsce) oferuje globalnie usługi w 51 biurach zlokalizowanych w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii.
  • Hogan Lovells to jedna z 5 najlepszych marek, wśród kancelarii prawnych, na świecie (według Acritas Global Elite Law Firm Brand Index).
  • Hogan Lovells, w ciągu ostatnich 3 lat, doradzał w około 800 transakcjach fuzji i przejęć (M&A) o łącznej wartości ponad 675 miliardów USD.
  • 16 spośród 20 największych banków na świecie regularnie współpracuje z Hogan Lovells.
  • Praktyka Własności Intelektualnej, Mediów oraz Nowych Technologii Hogan Lovells doradza ponad połowie ze 100 największych marek na świecie.
  • Ponad 500 prawników Hogan Lovells jest sklasyfikowanych w rankingu Chambers & Partners.