GREENBERG TRAURIG GRZESIAK
Kancelaria Prawna
Dział Paralegal

Miejsce
Warszawa
Czas
min. 2 mies. (możliwość przedłużenia)
3500 zł / m-c

IDEALNY KANDYDAT TO:

Student III-IV roku prawa na polskiej uczelni, znający bardzo dobrze j. angielski w mowie i w piśmie, z dobrymi wynikami w nauce, gotowy do nauki i pracy pod okiem profesjonalistów.

CEL / PROGRAM STAŻU

Nauka pod okiem profesjonalistów, rozwój, zdobywanie doświadczenia i nabywanie umiejętności, poznanie kultury pracy prawnika świadczącego usługi dla profesjonalnego biznesu. Najlepsi praktykanci, po ukończeniu studiów, mają szansę dołączyć do grona młodych prawników i rozwijać się pod okiem profesjonalnego mentora, sprawującego indywidualną opiekę nad młodym prawnikiem.

ZADANIA STAŻYSTY
  • Przygotowywanie projektów pism i wniosków związanych z obrotem prawnym (pisma do sądów rejestrowych, wnioski do urzędów skarbowych, banków) oraz dokonywanie innych czynności związanych z nadawaniem tym pismom toku urzędowego oraz pomoc techniczna przy przygotowywaniu dokumentów
  • Przygotowywanie projektów poszczególnych postanowień umów
  • Wyszukiwanie i analiza przepisów; przygotowywanie zestawień dotyczących zmian w stanie prawnym; bieżące monitorowanie projektów ustaw i rozporządzeń; informowanie prawników o zmianach w stanie prawnym
  • Przegląd orzecznictwa i literatury w związku z wykonywaniem zleceń; bieżące śledzenie nowości wydawniczych, informowanie prawników o nowych publikacjach
  • Wizyty w sądach i urzędach administracji celem składania wniosków klientów Kancelarii, dowiadywania się o bieżącym stanie rozpatrywanych spraw, uzyskiwania informacji koniecznych do prawidłowego sporządzania
  • Bieżące monitorowanie raportów bieżących spółek giełdowych będących klientami Kancelarii lub pozostających w kręgu zainteresowania Prawników; przegląd i analiza publikacji prasowych pod kątem wyszukiwania artykułów dotyczących problematyki wskazanej przez Prawników

DLACZEGO WARTO?

W Greenberg Traurig praktykanci pracują przy największych transakcjach w Polsce, aktywnie uczestnicząc w pracach zespołów z zakresu:

  • prawa korporacyjnego
  • fuzji i przejęć
  • rynków kapitałowych
  • private equity
  • nieruchomości
  • finansowania projektów
  • postępowań sądowych i arbitrażowych
  • doradztwa podatkowego
  • prawa pracy
  • ochrony konkurencji i konsumentów

Najlepsi, po ukończeniu studiów, mają szansę dołączyć do grona młodych prawników i rozwijać się pod okiem swojego profesjonalnego mentora, sprawującego indywidualną opiekę nad młodym prawnikiem.

PAMIĘTAJ !

Przed wypełnieniem formularza aplikacyjnego i dołączeniem CV pobierz zadanie Case Study (w granatowym boksie po prawej), rozwiąż je i dołącz do aplikacji.

Jesteśmy międzynarodową kancelarią prawną, zatrudniającą ponad 2200 prawników w 40 biurach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, na Bliskim Wschodzie oraz w Azji.

Warszawskie biuro, Greenberg Traurig Grzesiak sp.k., zatrudniające ponad 100 prawników to ‐ według polskich i międzynarodowych rankingów ‐ wiodąca kancelaria prawna w Polsce, a nasi prawnicy uznawani są za czołowych specjalistów w wielu dziedzinach prawa.

Poszukujemy studentów III – IV roku studiów prawniczych, mających dobre wyniki w nauce, znających bardzo dobrze język angielski, chcących uczyć się pod okiem profesjonalistów.

Najlepsi praktykanci, po ukończeniu studiów, mają szansę dołączyć do grona młodych prawników i rozwijać się pod okiem swojego profesjonalnego mentora, sprawującego indywidualną opiekę nad młodym prawnikiem.

Filip Janeczko
Senior Associate | Greenberg Traurig

Jestem laureatem 11. edycji Programu Kariera i mój staż odbyłem w 2014 roku w kancelarii Greenberg Traurig, z którą pozostaję od tego czasu nieprzerwalnie związany zawodowo. Z perspektywy czasu uważam, że udział w Programie był jedną z najlepszych decyzji, jakie mogłem podjąć w celu zbudowania swojej kariery.

Warszawskie biuro Greenberg Traurig od wielu lat jest liderem w obsłudze m.in. rynków kapitałowych, rynku nieruchomości oraz transakcji M&A i Private Equity. W trakcie stażu w kancelarii, laureaci Programu Kariera biorą aktywny udział w różnorodnych transakcjach i projektach, pracując dla największych polskich i światowych klientów i korporacji. Jest to wyjątkowa okazja, aby sprawdzić w praktyce swoją wiedzę prawniczą, umiejętności logicznego myślenia, języki obce oraz kompetencje miękkie. Z drugiej strony, ambitne zadania, z którymi zmierzają się nasi stażyści, gwarantują bardzo szybki rozwój i praktyczne poszerzanie swojej wiedzy i kompetencji prawniczych. Można przy tym zawsze liczyć na wsparcie i pomoc ze strony starszych koleżanek i kolegów, o co zadba przypisany do stażysty mentor-prawnik. Staże są organizowane w kilkuosobowych grupach studentów, a najlepszym stażystom kancelaria oferuje stałą współpracę po ukończeniu studiów prawniczych. Wiele karier w Greenberg Traurig miało swój początek właśnie dzięki praktykom odbytym w trakcie studiów. Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić Program Kariera każdemu, kto chce się sprawdzić w wymagającym, ale i bardzo satysfakcjonującym środowisku biznesowym.